کتاب نسیم بهشت : آیا دین جز محبت و رحمت است؟ این کتاب کامل می کند کلام امام(ع) را

کتاب نسیم بهشت : آیا دین جز محبت و رحمت است؟ این کتاب کامل می کند کلام امام(ع) را

کتاب نسیم بهشت
(نکاتی در مورد محبت و رحمت)

نویسنده: حبیب الله فرحزاد
انتشارات: طوبای محبت

معرفی:

نسیم بهشت، نسیم رحمت و محبت است.
در بهشت جز این ها را نمی­توان یافت.
اهل بیت علیهم السلام هم که مظهر رحمت الهی و مصداق کامل محبت ­اند، حقیقت بهشت اند.
کلام­شان از بهشت است. رفتارشان از بهشت است و جز رحمت و محبت از آنان سر نمی ­زند.

خلاصه:

نکاتی در باب محبت و رحمت که از دو کتاب ارزشمند (محبت و رحمت، و (محبت زنان و کودکان) برگرفته شده است. این مباحث به سیره و سخنان پیشوایان بزرگ دین، به ویژه نبی اکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم) در باب محبت و رحمت پرداخته و دری از رحمت الهی را به سوی همه انسان­ ها گشوده است.

بریده کتاب:

انسان با خدایی که پدرش را دربیاورد، نمی‌تواند انس بگیرد و یگانه شود. خداوند مهربان و باگذشت است. امامان ما چقدر زیبا دعا و گفتگو با خدا را به ما آموخته‌اند:


” خدایا، اگر مرا داخل بهشت کنی، پیغمبرت خوشحال می‌ شود و اگر مرا به جهنم ببری، دشمنت شیطان خوشحال می‌شود. خدایا، به خودت قسم، می‌ دانم که اگر پیغمبرت خوشحال شود بهتر است تا دشمنت شیطان خوشحال شود. ”
بوی رحمت الهی از همه‌ ی دعاها به مشام جان انسان می‌ رسد. صفحه ۱۸

بریده کتاب(۲):

پیامبر خدا برای همه خلایق، در همه‌ی عوالم رحمت است. حتی برای اشقیا و بدها هم رحمت است. خیلی عجیب است پیامبر می‌ نشیند و برای ابوجهل وابولهب گریه می‌ کند که چرا ابولهب باید در آتش برود. آیا شما می‌ توانید کسی را پیدا کنید که برای جهنمی ها گریه کند؟ گریه کند که چرا این‌ ها باید به جهنم بروند؟ از پیامبر خدا دلسوز تر و مهربان‌ تر و خیرخواه‌ تر و شیفته تر بر خلق نیست؛ این‌قدر خلق را دوست می‌دارد! یعنی خلق را یک چیز دیگر می‌ بیند، خلق نمی‌ بیند. این صفت رحمانیت است. صفحه ۵۱

بریده کتاب(۳):

انسان در خلوت به جای اولش باز می گردد، می بیند که هر چه بوده، خدا بوده است و ما هیچ بودیم. این هیچ بودن و این فقر و عجز را در خلوت باید پیدا کرد. همان جا خدا پیدا می شود. می بیند که هر چه هست، اوست و «لاإله الاالله» ظهور می کند.
خلوت یعنی با خدا نشستن، یعنی از پراکندگی بیرون آمدن، یعنی آتش های نفس را خاموش کردن. همه خوبان عالم، خلوت داشته اند. صفحه ۲۴

مرتبط با کتاب نسیم بهشت 👇🏻👇🏻👇🏻

بیشتر بخوانیم…
کتابی برای دادن طعمی جدید و بهتر به زندگی مان : طعم زندگی

بیشتر ببینیم…
خدا هست، خدا هست، خدا هست و خدا هست!

کتابدوست
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *