با کلاس ها و با فرهنگ ها کتابخوانند. (نهضت ملی کتابخوانی: نمکتاب)
به نام خالق زیبایی ها

مطالب مرتبط

13 دیدگاه

 1. 1

  محسن

  من قبلا بعضی از کتابهای این شخص رو خوندم و متاسفانه باید بگم قلبم درد گرفت از این همه نادانی در استفاده از ابزار جنسی و بیجیایی در بیان و …
  ایشون بهیچوجه یک داستان نویس ادبی نیستند و نمیتونن صرفا با پر نویسی به مخاطب حرفه‌ای این رو القا کنند.
  از همه بدتر اینکه ایشون یک طلبه و روحانیه که انقدر افتضاح به بار آورده و ایت یعنی صحه گذاشتن به روش نگارش مستهجن نویسی. کمی هم بفکر آخرت بودن در نگاه هم مسلکهای ایشون بد نیست…
  اینکه این نگارش‌ها رو به عنوان مستند مطرح میکنند هم بنظر من یا یک دروغ بزرگه و یا یک دروغ و راست مخلوط شده در میکسر. بنظر من هیچ ارزشی نداره ترویج کتابهای ایشون.
  در کنار کتاب کف خیابون، گاهی کتاب “تاب طناب دار” شنیده میشه که انصافا از قوت قلم و طراحی داستان و شخصیت پردازی و … هیچی کم نداره. کتابی که وقتی مخاطب دست میگیره نمیتونه زمین بذاره بدون استفاده‌های ابزاری از مسائل جنسی و …
  بنظر من کتاب تاب طناب دار رو در اینجا تحلیل و نقد کنید تا استفاده کنیم.

  پاسخ
  1. 1.1

   محمدحسینی

   من فقط کتاب کف خیابون ۱ این آقای به اصطلاح طلبه رو خوندم و باید بگم متاسفانه هر گردی گردو نیست. هر طلبه ای متعهد و مقید نیست. خوندن کتاب حال بدی به آدم میده … الان که نقدشو دیدم بیشتر متوجه شدم و افسووووووس می خورم از وجود همچنین نویسنده هایی. ضربه ای که ایشون با لباس پیغمبر به دین و مذهب و نویسندگی می زنن بدتر از یک آدم معمولیه… ان شاءالله مردم بتونن تشخیص بدن و به حساب اسلام نزارن .
   در آخر آرزو می کنم مرجعی پیدا بشه که جلوی این اشخاص و این آثار و ضربه اونها به دین و ایمان مردم رو بگیره .

   پاسخ
 2. 2

  فاطمه

  سلام
  اولا من نمیدونم شما مخالف جهرمی هستید یا موافقش؟؟
  من خودم شخصا با اینکه قبول دارم خیلی جذاب و هیجان انگیزه، ولی اشکالات اساسی و غیرقابل اغماض داره. اما:
  اینی که منتشر کردید نقد نبود به نظر من. انگار اصلا منتقد محترم هدفشون تبلیغ جهرمی بوده!! بیشترش رو که داشتید از کتابها نقل قول می کردید؛ از چندجاش درحالی که یه نمونه کافی بود. اما مخصوصا توی مسائل جنسی، همه رو آورده بودید که من بفهمم چقدر این جهرمی نوشته هاش بده! خب اگه با انتشار اینا مخالفید چرا تکرارش می کنید؟ یکی رمان ها رو نخونده باشه هم با نقد شما منحرف میشه!
  دوم این که غیر از مسائل مستهجن که هر آدم عاقلی می فهمه مطرح کردنشون اشتباهه، نقد اصلی تون اینه که چرا نیروی امنیتی ما رو عقب نشون میده و دشمن همیشه جلوئه! من نمی گم دشمن بزرگه اما توی جنگ، باید خودت و دشمنت رو درست ببینی، نه درشت یا ریز. بالاخره غیر اینه که یه عالمه دشمن از بهایی و آتئیست و… هوار شدن سرمون و دارن خودشونو به آب و آتیش میزنن که ما رو منهدم کنن؟ غیر اینه که دارن میلیاردها هزینه برای نابودی مون می کنن؟ غیر اینه که کلی سازمان و تشکیلات پیچیده و پیشرفته امنیتی و فرهنگی و رسانه ای تاسیس کردن؟ خب نمی شه چشممون رو ببنیدیم و بگیم نیست! هست، اما مقابلش ما هستیم که تا خدا رو داریم از همه شون ابرقدرت تریم. دقت کنید، ابرقدرت بودن ما به اینه که خدا رو داریم، نه پیشرفته بودن سرویس اطلاعاتیمون. اگه به این بود که دشمن واقعا از ما قوی تره. حافظ کشور خداست(به وسیله سربازهاش)نه صرف امکانات. ما همیشه از نظر امکانات از دشمن عقب تر بودیم و توی چیزای مهمتر جلوتر. دلیلش هم واضحه! ما چهل سال سابقه کار نظامی امنیتی داریم و دشمن چهارصدسال(از بعد انقلاب صنعتی، شایدم بیشتر).قبل انقلاب دستگاهای امنیتی ایران دست اسراییل بودن.پس طبیعیه که ما عقب تر باشیم(از نظر امکانات و تجربه).اتفاقا اینجاست که آدم دست خدا رو می بینه. توی داستانم می خواد اینطور بگه که ما با وجود این ضعف ها کم نیاوردیم؛ ایستادیم، شهید دادیم ولی انقلاب موند.
  خیلی جاها هم اتفاقا ما تو موضع قدرتیم.مثلا توی کف خیابون، موقع دستگیری نفوذی(ص۲۲۰) یاتوانمندی های ۲۳۳ و عبداللهی، یا خروج ۲۳۳ از پاکستان…یا توی تب مژگان، دستگیری سهیلا و فروپاشی باند، فریب تیم شروین، توی حجره پریا انهدام خونه تیمی و…
  درضمن فکر نکنید نیروهای امنیتی ما معصوم و سوپرمنن و هیچ اشتباهی ازشون سر نمیزنه! بالاخره اشتباه هست!اتفاقا من نقدم به جهرمی اینه که محمد و ۲۳۳ و عمار و اینا، بیش از حد عادی ابرقهرمانن! چه انتظاری دارید از دستگاهای امنیتی ما؟ درضمن؛ یه حمله تروریستی یا اغتشاش و آشوب،نشون دهنده ضعف یا نفوذ توی سیستم امنیتیه.خب سال۸۸ این نفوذ بود! الانم هست! نمیشه بگیم نههههه! ما و نفوذ؟ نه ما خوب خوبیم! همه چی آرومه!
  وز ارت ا طلاعا ت رو افراد معلوم الحالی تاسیس کردن که توزرد از آب دراومدن،(البته ما مخلص وزارتم هستیم، نمیخوام بهشون توهین کنم)؛ ولی چندتا از همین معاونتا و مامورهاشون نفوذی بودن تا الان؟ سعید ا مامی یکیش بود. حجاریان و… پس قبول کنید نفوذ هست، بدجورم هست. وزیر ما سابقه امنیتی نداره! حالا نمیخوام سیاه نمایی کنم ولی قبول کنید اوضاع همچین گل و بلبلی که شما میگیدم نیست. بالاخره جنگه، شیطان با تمام قوا اومده و جبهه حقم همه توانش رو گذاشته وسط.
  گفتید: “نیروی امنیتی ما اسراییل و سگهای داعشی رابه خاک ذلت نشانده، آن وقت هزارآشوبگر و دویست تا آخوند را طوری فضا سازی می کند که انگار نیروی امنیتی ما از آن ها می ترسد.”.خب به نظرتون سگهای داعشی و صهیونیست خطرناکترن یا یه مشت روحانی نمای منافق؟ اصلا خطر اصلی همین منافق هان که با لباس دین وارد میشن.پس باید بیشتر ازشون ترسید.
  درضمن توی داستان نه(البته من چاپ شده ش رو نخوندم) سمن نفوذی نیست و با اختیار خودش نرفته که بهش تجاوز بشه. یه دختر عادی و نه چندان مذهبی هست که دزدیده شده.پس واقع بین و راستگو باشید. و قبول کنید سرویس های امنیتی افغانستان و عراق و پاکستان، هم نفوذ توش زیاده و هم خیلی قدرتمند نیست. پس طبیعیه که جولانگاه داعشی ها و تروریست ها باشه.
  اینکه میگید ما همیشه درحال رصد هستیم و یعنی دومیم، اینطور نیست. دیدبانی و جمع اطلاعات از اصول پایه عملیاته.بالاخره باید دشمنو بشناسیم که از بینش ببریم؟پس باید رصدش کرد و این رصد معنیش دوم بودن نیست.اتفاقا توانایی رصد یه امتیازه، اونم به این گستردگی!
  گفتید:”نویسنده خیلی راحت براندازان نظام را تطهیر و آن ها را قربانیان سیستم های فکری پیچیده دشمن قلمداد کرده است”. خب این احمقای تروریست و برانداز و کلا ناجور، گول خوردن دیگه! خر شدن! شیطونم آدمو گول میزنه! خر شدنشونم تقصیر خودشون بوده وگرنه اینهمه دانشجوی نخبه؛ چندتاشون توزرد از آب درمیان؟ اینکه دشمن برای اینا تور پهن کرده دلیل نمیشه اونا تطهیر بشن. خریت اونا رو نشون میده(و اینکه خودشونم یه خرده شیشه هایی داشتن) و بدجنسی دشمن رو. بقیه نقد حجره پریا تا حدودی درسته؛ قبول دارم. ولی باور کنید مامور امنیتی هم آدمه، گیج میشه!
  اون قسمت نقد کف خیابون ۲ هم خوب اومدین، واقعا توهینه به جامعه نظامی امنیتی کشور که یه مامور انقدر بی حیا باشه که چیز دیگه ای واسه مثال زدن پیدا نکنه!
  اما حس می کنم بیشتر از گفتن حقیقت، خواستید کلا جهرمی رو به هر شکل بکوبید. منصف نیستید.خیلی جاها واقع بینی رو گذاشتید کنار. توی همین نقد همه نوکر ها هم همینطوره ولی قبلا نوشتم و حال نوشتنشو ندارم. ولی انگار از این بشر(جهرمی) لجتون میگیره که همش بد کتاباشو گفتین و یه نکته ریز کوچولوی خوبم توش پیدا نکردین.
  ضمن تشکر از حوصله ای که برای خوندن حرفام داشتین و نقد کمی تا قسمتی خوبتون، لطفا منصف و واقع بین و حقیقت گرا باشید. هستیدا، اما یکم بیشتر!

  پاسخ
 3. 3

  فاطمه

  چقدر انتقاد پذیر…
  خب درست نقد کنید!
  چه قشنگ نقدی که به نقدتون کردم رو حذف کردید!!
  آفرین!

  پاسخ
  1. 3.1

   modir

   حذف نکردیم عزیز،
   گذاشته بودم که تو یه فرصت خوبی که داشتم گفتگویی بکنیم.
   بهرحال یادداشتتون بر نقد این کتاب برامون بسیار ارزشمند بود:
   ۱- از لحاظ زمانی که گذاشته بودید و مطالب رو خونده بودید و بازم زمانی که برای نوشتن متن نظر برایمان گذاشتید.
   ۲- دقت خوبتون و اهل نقد کردن بودنتون.
   ۳- البته تمام نقدتون رو قبول ندارم ولی قابل ستایش هست.

   پاسخ
 4. 5

  محمد

  ای کاش مطالب با موضعات سکسی رو یک کم با حیاتر عنوان می کرد،
  بیشتر خوانندگان این کتاب جوانان و گاها نوجوانان هستند و این تاثیرات نامطلوبی بر روحیه افراد میگذارد .
  مسلما این مطالب رو هرکس دیگر مینوشت کتابش ممنوع الچاپ میشد.

  پاسخ
 5. 6

  مصطفی

  عاجزانه می خواهم برای سلامت روح و روانتان نخوانید !
  دیگر مجبورم فاش بگویم،
  دختر کوچکم که کتاب را خوانده بود ، از شدت پلشتی و تلخی کتاب دچار حال تهوع شده بود ، البته او دو فرزند دارد ، و بالاتر از ۳۰ سال سن دارد و حداقل از ۱۷ سال قبل رمان خوان حرفه ای است و منتقد و کارشناس رمان.
  او به من رمان را نشان داد و وقتی خواندم ، از نمایش این همه پلشتی واقعا سرگیجه گرفتم ، و از این که ارشاد به این کتاب مجوز داده است انگشت به دهان ماندم ، از جناب آقای پیرمرادیان نشر معارف و اقای حقی صمیمانه و عاجزانه خواستم از انتشار این رمانچه در سطح جامعه خویشتن داری کنند و تلخی و اعصاب خوردی را به جامعه منتقل نکنند و بر اساس وظیفه شرعی شان به عنوان یک فرد متدین شیعی به آسایش روحی روانی جامعه ، به ویژه جامعه بانوان فکر کنند.

  پاسخ
 6. 7

  اهالی نشر کتاب

  بنابر ضرورتی همه کتاب های ایشان را خواندم ، قصد داشتم مطلبی بنویسم که متاسفانه نشد ، ولی حاصل خواندنم این شد که دوستان معارف و پاتوق کتاب را متقاعد کنم که از پخش و انتشار کتاب های این آقا دست بردارند.
  ایشان را ندیده ام ، کانال یادداشت های یک طلبه را هم دو سه بار نگاه کرده ام خوشم نیامد، یکی دو نوشته چاپ نشده ایشان را دیده ام ،
  خیلی صریح در پیشگاه حضرت حق جل و علا اعلام می کنم اثر تخریبی آثار ایشان خیلی بیشتر از امثال الیف شافاک ، جولیان بارنز، آملی نوتومب و هاراکی موراکامی است ،چون همه خوانندگان فکر می کنند که در حال مطالعه آثاری ارزشی و انقلابی هستند ، حتی به نظر بنده مسائل اخلاقی کتای حیفا از کتاب تاپاکزاده استانبول شافاک بیشتر است .
  به همین قدر بسنده می کنم و دیگر در این باره نمی نویسم ، ولی همین جا به کتابفروشان عرض می کنم به خاطر دینتان هم که شده ، به خاطر نمازی که به آن اعتقاد دارید و شبانه روز اقامه می کنید از فروش این کتاب ها خویشتن داری کنید ، با خدا معامله کنید از سود حاصل از فروش این کتاب ها بگذرید ، به یقین حضرت حق جل و علا به بهترین وجهی جبران خواهد کرد،
  والسلام من اتبع الهدی

  پاسخ
 7. 8

  حمید

  با سلام بنده بدلیل مشکلات مختلف یک سال در فضای مجازی نبودم لذا نظرات مختلف رو در این تاریخ خواندم و خواستم به عرض برسانم که با نظر فاطمه موافقم مضافا اینکه نویسنده می بایست در مورد کلمه مستند که به بعضی از رمانهایش اضافه میکند توضیحات بهتری بدهد .

  پاسخ
 8. 9

  اصغر

  من کتاب حیفا رو خوندم ، علاوه بر نقدهایی که شد و اکثریت به جا بود اما ،، اول متن هیچ لزومی نداشت که مطرح کنن شغل و جایگاه و محل کارو… که نوشتن از گفتن این ها معذورم ! در عین حالی که به راحتی قابل فهم بود کجا مشغول و با کیا ارتباط دارن ، امنیتی جلوه دادن خودشون امتیاز نیست بزرگوار بلکه بلاشک با جون خودشو خانوادش بازی کردنه !
  یک دید کاملا بالا به پایین داشتن که اگر اصلاح بشه بهتر میشه ، خوبه که به شعور مخاطبان احترام بگذاریم و دست کم نگیریم.

  پاسخ
 9. 10

  زینب

  با دفاع بسیار بد در فتنه ۸۸ از نظام علی الخصوص در مورد نداآقاسلطان که به دروغهای بزرگ متوسل شده بود میتوان گفت محکم ترین ضربه را به نظام زده و با صحنه‌های پورن و زشت و
  ضعیف و غیراخلاقی نشان دادن نیروهای امنیتی سیاه نمایی فوق العاده در واقع بسیار،زیرکانه به نام دفاع ضربه محکم را زده است .
  از دوحال بیشتر خارج نیست یا این شخص سودای معروفیت دارد در خوش بینانه‌ترین حالت به هرقیمت یا نفوذی و هدفداراست

  پاسخ
 10. 11

  هما

  سلام
  پیشنهاد میکنم با جناب جهرمی یک مناظره ترتیب بدین تا کاملا نقد هاتون به گوش ایشون برسه
  من کتاب حیفا و تب مژگان و حجره پریا و دفترچه نیم سوخته یک تکفیری رو خوندم و از شدت کثیف بودن داستان ها واقعا حالم بد شد. خیییییییلی دوست دارم بدونم نویسنده ی این کتب چه دفاعی برای این همه پلشتی توی کتاباش داره؟؟؟؟؟؟؟

  پاسخ

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق برای نمکتاب محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع و لینک بلامانع است. طراحی و پشتیبانی توسطپشتیبان وردپرس